امروز روز اول دی ماه است

من راز فصل ها را می دانم...

یا به قول اسفندقه ی شاعر:

برف آمد و من شعر سپیدی نسرودم...

سلام

جای تان سبز بود در شب های شرجی بندرعباس

هفتمین کنگره ی شعر جوان کشور هم در بندر عباس در حالی به کار خود پایان داد که سال پیش به گفته ی استاد بهمنی به دلیل تغییرات مدیریتی به تعویق افتاد و در کنگره ی امسال روند دوسالانه ی شعر جوان مورد بررسی و داوری قرار گرفت.

سپس برگزیدگان هفتمين كنگره سراسري شعروجوان كشور معرفی شدند.  سعيد بيابانكي و محمدسعيد ميرزايي كه داوري اشعار كلاسيك را برعهده داشتند:

 علیرضا بديع از نيشابور

 زينب صبوري‌زاده از كازرون فارس

و منير عسكرنژاد از كاشان

 را به طور مشترک و به عنوان برترين كلاسيك سرايان كنگره معرفي و از حامدحسين‌خاني، زهرا حسين‌زاده، وحيد طلعت،علي مرادي، مهدي احمدي زماني و مسلم محبي نيز تقدير كردند.

 در بخش شعرآزاد نيز بهزاد خواجات و حميدرضا شكارسري كه داوري آثار اين بخش را برعهده داشتند:

 سيده‌ معصومه موسوي شاعر افغانستاني ساكن مشهد

 هاشم كروني از شيراز

 و آرزو موسي‌نژاد از ساري

را به عنوان برترين‌هاي اين بخش معرفي كردند. كبري فدوي ، يعقوب سهوزاده،امين روشني زاده،ابراهيم‌آرمات،فاطمه بيران وند و مرضيه انصاري نيز در اين بخش مورد تقدير قرار گرفتند.

در بخش شعر ويژه خليج‌فارس نيز اصغر عظيمي مهر از كرمانشاه و يعقوب سهوزاده از ميناب را به عنوان برترين سرايندگان اين بخش معرفي كردند  .

خبر کنگره در ایسکانیوز

خبر کنگره در هرمزگان

خبر در خراسان

به زودی وب نویسی را از سر خواهم گرفت با بازی یلدا که یک سال پیش توسط دوستان دعوت شده بودم اما...

تا فردا...

/ 49 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سمانه

سلام عليرضای عزيز لينکت کردم با افتخار

سعیده ثابتی رضویان

برف از سرانگشت خیست آرام پایین می‌آید / می‌بینم از دست‌هایت یک برف سنگین می‌آید ... سلام منتظر غزل جدیدی از شما هستم به روز هستم خوشحال می‌شم یه سر بزنید پایدار باشید ...

برگ سبز

سلام دنبال برگی سبز هستیم و سخنی از سر درد با نهایت احترام داود عباسی

محمد غلامی پور

سلام.با شعری به روزم که منتظر نظرات شماست.خوش و سلامت باشی بدرود.

انجمن مجازی

با سلام .دهمین جلسه ی انجمن مجازی(ویژه نقد شعر علیرضا عاشوری رودپشتی)از تاریخ دوشنبه 17دی1386الی دوشنبه اول بهمن 1386درحال برگزاری است .به این وسیله از شما جهت حضوردر نقد دعوت بعمل می آید.

عبدالحسين انصاری

سلام بر دوست هنوز وقتی اسم کنگره شعروقصه ی جوان رو می شنوم غمی می آيد و يقه ام را می گيرد که ... خيلی شرمنده ام که نتونستم ميزبان خوبی باشم می دونی که کنگره علوی ساری بودم وروز اخر رسيدم که اون موقع هم به شدت مريض بودم در پناه بارون

نازنين

شما هم وعده ی سر خرمن می دينا!!!!!!! "به زودی وب نويسی را از سر خواهم گرفت٬ با بازی يلدا..."! پس چی شد؟؟؟ يلدا که ۲۰ روزی ميشه تموم شده! خسته نباشين واقعاً!!!

رضا عابدين زاده

سلام........خوبی؟....اومدم واسه شعرت توی اون وبلاگ کامنت بگذارم باز نشد............کار خوبی بود......بعضی بيتها خيلی خیلی خوب.............و يک بيت هم نه زياد(زبان بر لب)....................دوستت دارم فراوان..با آنکه بی زبانم