به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از جشنواره بین المللی شعر فجر، اسامی نامزدهای بخش شعر در نهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر به شرح زیر است:

 

«آوازهای فرشته بی بال»، سروده محمدشمس لنگرودی از انتشارات نگاه؛ «باغ در حصار مصائب»، سروده علیرضا رجبعلی زاده کاشانی از انتشارات شهرستان ادب؛ «تیترهای درشت سیاهترند»، مجموعه شعر علیرضا عباسی از انتشارات مروارید؛ «روی جاده ابریشم شعر»، سروده محمد قهرمان از انتشارات جمهوری؛ «شجره نامه یک جن» سروده علیرضا بدیع از انتشارات فصل پنجم؛ «ضد» و سروده فاضل نظری از انتشارات سوره مهر.

 

داوران بخش شعر در نهمین جشنواره بین المللی شعر فجر را دکتر محمدرضا روزبه، دکتر محمدرضا تقی دخت و مصطفی محدثی خراسانی تشکیل میدهند.

 

دکتر محمدرضا روزبه، استاد دانشگاه، منتقد ادبی، و شاعر است که یکی از سه عضو هیئت داوران بخش شعر این دوره از جشنواره شعر فجر است. از وی کتاب ها و مقالات ادبی بسیاری در حوزه نقد و پژوهش های ادبی در مطبوعات منتشر شده است. «ادبیات معاصر ایران»، «شرح، تحلیل و تفسیر شعر نو فارسی»، «زیست در من جمعی» بخشی از آثار پژوهشی او و «حرفهایی برای نگفتن» مجموعه ای از سروده های این استاد ادبیات است.

 

دکتر محمدرضا تقی دخت که داور دیگر بخش شعر در جشنواره شعر فجر است، از جمله پژوهشگران و منتقدان ادبی است که در حوزه شعر دینی فعالیت های بسیار، اعم از پژوهش و تحقیق کرده است. وی خود از جمله شاعران و سخن پردازان توانا است و دستی بر آتش قصیده دارد. مصطفی محدثی خراسانی نیز داور دیگر بخش شعر در نهمین دوره جشنواره شعر فجر است. محدثی خراسانی گرچه در نقد ادبی هم فعال بوده، اما اصالتا یک شاعر است و البته در کارنامه فعالیت های ادبی او، تجربه کار مطبوعاتی هم به چشم می خورد. او سردبیری مجله شعر را نیز به عهده دارد. «سلوک باران»، «شوق کعبه» و «بودن در نبودن» بخشی از کتاب های شعر این شاعر خراسانی است.

 

برگزیدگان نهایی بخش های مختلف رقابتی در جشنواره بین المللی شعر فجر در مراسم اختتامیه این دوره از جشنواره، روز شانزدهم اسفندماه در تالار وحدت مشخص خواهند شد.

/ 5 نظر / 532 بازدید
فائزه فرزانه

سلام اقای بدیع عزیز! براتون ارزوی موفقیت دارم! شعر تازه ای در وبلاگم گذاشتم…اگه یادتون باشه بار قبل که به وبلاگم تشریف اوردید قول دادید که باز هم خواهید آمد! امیدوارم با پذیرفتن این دعوت ,دوباره, من رو یه دنیا خوشحال کنید! نظرتون برام خیلی با ارزشه و خیلی خوشحال میشم اگر این بار هم من رو از نظر با ارزشتون با خبر کنید[گل] خیلی ممنونم

دانشجوی دکتری ادبیات

سلام رباعی دوطرفه ات را خواندم ( هم عمودی و هم افقی ) محض اطلاع به برساند سابقه این نوع تفنن سرایی در حدائق السح رشید الدین وطواط پیدا می شود (چرا پیشینه این نوع کار رانگفتی )

بهرخ

جشنواره تئاتر فجر که برای من با کلی حسرت تموم شد امیدوارم جشنواره شعر بهتر از تئاتر برگزار بشه و شاهد کمبودها نباشیم

نیلوفر. م

سلام! گنبد چطور بود آقا؟ شاعرهایش نظرتان را جلب کردند؟ به بهانه ی آمدن تان ما هم بد هشت سال فهمیدیم شهرمان انجمن شعر دارد! حالا که آب از آب گذشته و دانشجوی شهر امام غریب مان شده ایم و حسابی غریب افتاده ایم... راستی این بیت "آغوش تو چقدر می آید به قامتم/در آن به قدر پیرهن خویش راحتم" خیلی خوب است آقا! مشتاق شنیدن نقدهاتان به شعرهایم هستم.. حتما" میدانید هیچ چیز مثل نقد عطش شاعر را فروکش نمی کند...

ص رضاپور

سلام وقتتون بخیر میشه نوشته های شعر گونه خودم رو براتون بفرستم نظر بدید البته اگه وقت دارید