غزل ١٠٠

ای بکر ترین برکه! هلا سوره ی صافی!

پرهیز کن از این همه پرهیز اضافی!

مهری بزن از بوسه به پیشانی سردم

بد نام که هستیم به اندازه ی کافی!

تلخینه ی آمیخته با هر سخنت را

صد شکر! شکرپاش لبت کرده تلافی!

با یافتن چشم تو آرام گرفتم

چون شاعر درمانده پس از کشف قوافی..

چندی ست که سردم شده دور از دم گرمت..

بر گردنم از بوسه مگر شال ببافی...

علیرضا بدیع

 

سلام. امید که شاد باشید.

نخست این که برای عزیزی بسیار دعا کنید. بزرگواری که سال هاست یک تنه بار فرهنگ و ادب نیشابور را در حیطه ی مطبوعات به دوش کشیده است، امروز به دلایلی که خوش نمی دارد کسان بدانند بر تخت بیمارستان جای گرفته است.

 

دوم این که جشنواره شعر فجر به زودی برگزار خواهد شد. بنده را نیز به عنوان دبیر اجرایی این جشنواره در مرحله ی شهرستانی انتخاب نموده اند. درگیر رتق و فتق اموریم به لطف حق و هم یاری دوستان. لذا از شاعران جوان نیشابور که متولد بهمن ۵٧ به اینسوی اند می خواهم تا چند نمونه از آثار شان را به صورت تایپ شده به دبیرخانه جشنواره واقع در امور فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلای نیشابور ارسال نمایند. اختتامیه ١۴ ماه جاری در تالار ادیب برگزار خواهد شد و به ۶ نفر برتر جوایزی نفیس اهدا خواهد شد. همچنین از ٣ تن از پیشکسوتان شعر انقلاب نیز تجلیل به عمل خواهیم آورد. دوستان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با بنده چه به صورت اینترنتی و چه به صورت تلفنی تماس حاصل فرمایند.

 

سوم این که دومین مجموعه ی غزل هام به زودی با نام "از پنجره های بی پرنده" روانه ی بازار خواهد شد. این مجموعه در بر گیرنده ی ۶٠ غزل تازه از قلم بنده ست. امید به خدا تا ٢۵ اسفند چشم مان به جمال اش روشن خواهد شد! گفتنی ست این مجموعه غزل در حال حاضر مراحل حروف چینی را سپری می نماید.

 

چهارم این که مسابقه ای اینترنتی داریم با نام شیر تو شیر!!! از بهترین دو بیتی و یا رباعی که با ردیف شیر و قوافی: مصرف، صف، کف، و... برای بنده ارسال شود قدردانی ویژه به عمل خواهیم آورد. پس به دوستان تان نیز بفرمایید بشتابند که اوضاع شیر تو شیر است.

/ 84 نظر / 36 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نوری

بدنام که هستیم به اندازه ی کافی ... زیباست مثل همیشه موفق باشیدوشاعرتر

نوری

بدنام که هستیم به اندازه ی کافی ... زیباست مثل همیشه موفق باشیدوشاعرتر

مستان

چقدر از غزلتون لذت بردم................ به کویر بیا مهربان

طه

سلام یعنی فراوان سلام متاسفم از اینکه زود تر از این نشناخته بودمتون به قول دستم شعرتون با دلم بازی کرد قافیه هاتونم مثل اسمتون بدیع و نو بودن تبریک میگم به ادبیات برای حضور شما

وحیده

این جا صف رای است؟ یا نه ...صف شیر؟ من مانده ام از روز ازل در کف شیر ای منتخب بعدی ما راست بگو پست تو مهمتر است یا مصرف شیر؟

اصغر نبیلو

داداش بدیع کشتی مارو با این غزل اگرقابل بدونین میخام باهاتون صحبت کنم 09144238854

jawad rezayi

سلام اقای بدیع منم یه کویری ام مثل خودت یه رباعی برات دارم گفتیم غزل که ساده گویی نکنیم این قلب مچاله را اتویی نکنیم اموخت پدر به ما که عاشق باشیم در مصرف عشق صرفه جویی نکنیم به ایمان کرخی عزیزم سلام برسون رضا یی-سبزوار

س.اميدوار

سلام ،خيلي با احساس نوشتيد حالا ر كه مي خواهد بخواند يا نخوان د

رضا توکلی ادیب

سلام دعوت می کنم از وب من دیدن کنید . رضا توکلی ادیب - بجنورد