درود

خبرها بسیارند و حوصله ها اندک.

اواخر هفته ی جاری عازم مشهدم تا به همراه حجت اشرف زاده اقدام به ضبط آلبوم تازه مان کنیم. این آلبوم تازه ترین اثر مشترک من و حجت عزیز است که در آن تعدادی از غزل های بنده توسط برادران بیات آهنگسازی و تنظیم شده و قرار است تعدادی دیگر از غزل ها را نیز به صورت دکلمه و با صدای من در این آلبوم داشته باشیم. امید به خدا برای نمایشگاه کتاب علاوه بر مجموعه ی غزل "شجره نامه ی یک جن" این آلبوم موسیقی نیز تقدیم حضورتان می گردد.

 

دیگر این که برنامه تازه به تازه هر هفته 5 شنبه ساعت 21 از شبکه جوان همصدای شماست. تازه ترین آلبوم ها و بهترین خوانندگان و آهنگسازان و ترانه سرایان به این برنامه می آیند و با شما از تازه ترین های شان می گویند. در این برنامه به عنوان مجری کارشناس حضور دارم. در ضمن این برنامه در آستانه ی یک سالگی قرار دارد.

صحبت از رادیو شد تا یادم نرفته بگویم که پنج شنبه ها نیز از ساعت 15:30 در برنامه ققنوس رادیو فرهنگ حضور دارم تا به عنوان کارشناس در مورد مباحث مطروحه با هم تبادل نظر کنیم.

از دوشنبه این هفته نیز ضبط برنامه ای تولیدی را برای رادیو فرهنگ آغاز خواهم کرد که زمانش فعلا نیم ساعت است و بیشتر به شعرخوانی و معرفی بهترین آثار شاعران به همراه نقدی مختصر می گذرد. مصاحبه تلفنی با صاحبان آثار نیز از دیگر آیتم های این برنامه است.

 

پنج شنبه ای که گذشت به دعوت عزیزان سری زدیم به خانه ترانه به مدیریت دکتر افشین یداللهی و دو غزل زیر را برای عزیزان خواندم. شعر و عکس تقدیم شما:

تو ماهی و من ماهی این برکه ی کاشی..

اندوه بزرگی ست زمانی که نباشی!

 

آه از نفس پاک تو و صبح نشابور

از چشم تو و حجره ی فیروزه تراشی..

 

پلکی بزن ای مخزن اسرار که هر بار

فیروزه و الماس به آفاق بپاشی!

 

ای باد سبک سار! مرا بگذر و بگذار!

هشدار! که آرامش ما را نخراشی..

 

هرگز به تو دستم نرسد ماه بلندم!

اندوه بزرگی ست چه باشی.. چه نباشی..

8/10/87

 

 ای بکر ترین برکه! هلا سوره ی صافی!

پرهیز کن از این همه پرهیز اضافی!

 

داغی بزن از بوسه به پیشانی سردم

بدنام که هستیم به اندازه ی کافی

 

تلخینه ی آمیخته با هر سخنت را

صد شکر! شکرپاش لبت کرده تلافی!

 

با یافتن چشم تو آرام گرفتم

چون شاعر درمانده پس از کشف قوافی

 

چندی ست که سردم شده دور از دم گرمت

بر گردنم از بوسه مگر شال ببافی...

11/10/87

 

به دلیل نقص فنی سایت پرشین بلاگ امکان درج عکس ندارم. من از طرف مدیران فنی سایت پرشین بلاگ از تک تک شما عزیزان عذر می خوام!

 

 

و اما آخرین استاتوس فیس بوک من:

 

دوستی روی کاور خود این جمله را از قول کوروش بزرگ نوشته است: حجاب زنان ما پلک مردان ماست!
آخر چگونه ممکن است کسی بپذیرد که این جمله از کوروش یا هر انسان دیگری ست که در آن روزگار می زیسته است؟ عرضم این است که بد نیست پیش از نقل قول جملاتی ازین دست اگر به خود زحمت کند و کاو و دستیابی به منبعی موثق برای تایید آن نمی دهیم، دست کم قدری تامل کنیم و بیاندیشیم که این نوع جمله بندی و زاویه دید و تمثیل آیا م...
ی تواند مربوط به فلان دوره ی زمانی یا فلان شخصیت با فلان نگرش باشد؟ شیوع جملاتی ازین دست و نسبت دادن آن ها به دکتر علی شریعتی باعث راه افتادن موجی از جوک های موهن به ایشان شد که بنده این جوک ها را در واقع نوعی واکسن برای پیشگیری از شیوع بیشتر این مزخرفات به نام دکتر شریعتی می دانم. به نظرم بد نیست پیش از راه افتادن این موج های منفی بر علیه دیگر شخصیت های تاثیرگذار کشورمان در انتساب هر جمله ی خوب یا بدی به بزرگان اندکی ملاحظه کنیم.
علیرضا بدیع