طی چند روز اخیر شاهد پیامک هایی حاوی خبر درگذشت شاعر نامدار سیمین بهبهانی بودیم. به همین دلیل بلافاصله با منزل ایشان تماس گرفتم تا کذب این شایعه مبرهن تر شود.

سیمین بهبهانی در این مکالمه در تاریخ ۱۶/۹ شایعات اخیر را کاری عبث از سوی افرادی شیر ناپاک خورده قلمداد کرد.

ایشان در پایان به علاقه مندان مژده ی چاپ و انتشار مجموعه ای جدید با نام «چگونه زیسته ام و یاد بعضی نفرات» دادند.

امید که رفع سوتفاهم شده باشد.

 
    برگزيدگان شعر كلاسيك هفتمين كنگره شعر و داستان جوان كشور معرفي شدند

    براساس اعلام هيأت داوران در بخش شعر كلاسيك 15 نفر برگزيده جهت شعرخواني در هفتمين كنگره سراسري شعر و داستان جوان كشور معرفي شدند.

به گزارش خبرگزاری پانا به نقل از روابط عمومي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان، طبق اعلام محمدسعيد ميرزايي و سعيد بيابانكي داوران اين بخش ناصر رزمجو و مسلم محبي از بندرعباس، مهرداد امين هراتي از دامغان، عليرضا بديع از خراسان رضوي، منير عسكرنژاد از كاشان، اصغر عظيمي مهر از كرمانشاه و مرتضي حيدري آل كثير از خوزستان جزء برگزيدگان شعر كلاسيك معرفي شدند.


همچنين حامد حسين خاني از كرمان، زينب صبوري زاده از كازرون، صفورا آزاد مقدم از شاهرود، وحيد طلعت از آذربايجان غربي، مهدي احمدي زماني از شاهين شهر اصفهان، خديجه پنجي از قم، زهرا حسين زاده از مشهد و علي مرادي از كهگيلويه و بويراحمد در ايام هفتمين كنگره شعر و داستان جوان كشور ميهمان شعرخواني دريا خواهند بود.


آثار رسيده به دبيرخانه كنگره در 3 بخش شعر كلاسيك، شعر نو و داستان داوري مي شود كه نتايج دو بخش ديگر نيز متعاقباً اعلام مي شود و 45 نفر برگزيده از 21 تا 23 آذرماه در بندرعباس شعر و داستان مي خوانند.

 

فردا به امید خدا عازم تهرانم تا به قول جناب علی محمد مودب:

صبح از آن جا بپرم بندر عباس و به مهر

همه ی کنگره ی شعر جوان را بکشم...

به زودی با غزلی تازه به روزم. 

بهروز باشید